BRACTWO RATOWANIA DUSZ OD POTĘPIENIA WIECZNEGO

AKTUALNOŚCI
Bractwo Czwartek 23 Luty 2017
Bractwo w przeworskim szpitalu

Bractwo Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego zostało powołane do istnienia w szpitalu w Przeworsku. Tamtejszym kapelanem jest ks. Zbigniew Rolski. Moderator dzieła - ks. Jakub Kruczek - podczas Mszy Św. wygłosił kazanie na temat Miłosierdzia Bożego w kontekście ratowania dusz od potępienia wiecznego. Po zakończeniu Eucharystii osoby wyrażające wolę przystąpienia do Bractwa, łącznie z księdzem kapelanem, podjęły się tego dzieła. Oprócz modlitwy indywidualnej nowych członków w każdy piątek będzie odprawiane nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w charakterze Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.

Bractwo Niedziela 22 Styczeń 2017
Bractwo w parafii Dębów

Bractwo Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego zostało powołane do istnienia w parafii Dębów. Proboszczem tejże parafii jest ks. Jan Szaro. Po wygłoszonym kazaniu przez ks. Jakuba Kruczka na temat Miłosierdzia Bożego w kontekście ratowania dusz od potępienia wiecznego podczas Mszy Św., która była poprzedzona nabożeństwem do św. Rity, osoby wyrażające wolę przystąpienia do Bractwa, łącznie z ks. proboszczem, podjęły się tego dzieła. Oprócz modlitwy indywidualnej nowych członków w każdą niedzielę w kościele będzie modlitwa wspólna przed Mszą Św.

Bractwo Sobota 15 Październik 2016
Spotkanie z katechetami świeckimi w Zboiskach

O godzinie 15.00 w Zboiskach, podczas rekolekcji dla katechetów świeckich, odbyło się spotkanie z moderatorem Bractwa ks. Jakubem Kruczkiem. Pierwszą częścią spotkania była wspólna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia w intencji uproszenia Miłosierdzia Bożego dla konających, a zwłaszcza konających w grzechach śmiertelnych oraz tych, którzy zamierzają targnąć się na swoje życie. Natomiast druga część to słowo na temat ratowania dusz przed wiecznym potępieniem i zaangażowania w dzieło. Spora grupa katechetów wyraziła wolę uczestnictwa w Bractwie. Wielu także zdeklarowało chęć pomocy w budowaniu struktur.

Bractwo Środa 12 Październik 2016
Wizyta prezentera telewizyjnego

W naszej siedzibie gościliśmy bardzo znanego dziennikarza, redaktora ,,Wiadomości” TVP 1 i autora programów publicystycznych w Telewizji Polskiej pana Krzysztofa Ziemca. Wspólnymi siłami można wiele dokonać, zwłaszcza przez media należy przypominać światu o wieczności i o ratowaniu dusz przed wiecznym potępieniem.

Bractwo 2016
Idea Bractwa przekracza granice

Ks. Marcin Padowski, który posługuje obecnie jako kapłan w Belgi odwiedził naszą Siedzibę. Obiecał, że postara się szerzyć ideę Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego tam gdzie pełni posługę.

Bractwo Sobota 10 Wrzesień 2016
Spotkanie z katechetami świeckimi

O godz. 15.00 w Dubiecku w Ośrodku KSMu na Wybrzeżu odbyło się spotkanie katechetów świeckich, którzy odbywali swoje rekolekcje z moderatorem Bractwa ks. Jakubem Kruczkiem.

Pierwszą częścią spotkania była wspólna modlitwa o godz. 15.00 w intencji uproszenia Miłosierdzia Bożego dla konających a zwłaszcza konających w grzechach śmiertelnych oraz tych, którzy zamierzają targnąć się na swoje życie. Natomiast druga część obejmowała słowo na temat ratowania dusz przed wiecznym potępieniem i zaangażowania w dzieło. Katechetów było ponad 90 osób i ogromna ich liczba wyraziła wolę uczestnictwa w Bractwie. Wielu także zdeklarowało chęć pomocy w budowaniu struktur.

Bractwo Niedziela 26 Czerwiec 2016
Bractwo w Rektoracie Tarnawce

Bractwo Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego zostało powołane do istnienia w rektoracie Tarnawce, który obejmują miejscowości: Tarnawce, Zalesie i Dybawkę pod Przemyślem. Rektorem tejże placówki jest ks. Dariusz Pruchnicki. Po wygłoszonych kazaniach przez moderatora ks. Jakuba Kruczka na temat wypraszania Miłosierdzia Bożego, w kontekście ratowania dusz od potępienia wiecznego, liczna grupa osób wyraziła wolę zaangażowania w dzieło. Wśród tych ludzi była także osoba mieszkająca w Niemczech, która podchodząc po modlitwę, zasygnalizowała by przyjechać do Berlina i tam też zaszczepić ideę. Kolejna pani zaproponowała, by udać się także do diecezji świdnickiej.

Bractwo Niedziela 26 Czerwiec 2016
Bractwo w kościele dojazdowym Rektoratu Tarnawce na Zalesiu

Nowi członkowie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego w kościele dojazdowym Rektoratu Tarnawce, czyli na Zalesiu. Oprócz modlitwy indywidualnej nowych członków w każdym kościele Rektoratu raz w tygodniu będzie miało miejsce nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w charakterze idei Bractwa, czyli ratowania dusz od potępienia wiecznego, na które to nabożeństwo są zaproszeni członkowie Bractwa, a także wszyscy, którzy pragną się zaangażować. W Tarnawcach będzie ono odprawiane w piątek, natomiast na Zalesiu będzie się odbywać w czwartek.

Bractwo Czwartek 21 Kwiecień 2016
Spotkanie z klerykami

W WSD w Przemyślu odbyło się spotkanie w czytelni z klerykami, którzy już są w Bractwie ale także tymi, którzy chcieliby się zapisać. Byli obecni także kapłani.

Bractwo Niedziela 03 Kwiecień 2016
Bractwo w Parafii Krasiczyn

Bractwo Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego zostało powołane do istnienia w parafii pw. św. Marcina w Krasiczynie. Proboszczem w tutejszej parafii jest ks. Stanisław Guzy. Po wygłoszonych kazaniach przez moderatora ks. Jakuba Kruczka na temat wypraszania Miłosierdzia Bożego dla zagrożonych wiecznym potępieniem liczna grupa osób podjęła się modlitwy wyrażając pragnienie przystąpienia do Bractwa.

Bractwo Niedziela 03 Kwiecień 2016
Bractwo w kościele dojazdowym Parafii Krasiczyn w Korytnikach

Nowi członkowie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego w kościele dojazdowym Krasiczyńskiej parafii w Korytnikach. Oprócz modlitwy indywidualnej nowych członków w każdym z kościołów raz w tygodniu będzie miało miejsce nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w charakterze idei Bractwa, czyli ratowania dusz od potępienia wiecznego, na które to nabożeństwo są zaproszeni członkowie Bractwa, a także wszyscy, którzy pragną się zaangażować. W Krasiczynie będzie ono odprawiane w czwartek, natomiast na Korytnikach będzie się odbywać w piątek.

Bractwo Poniedziałek 25 Styczeń 2016
Opłatek w Hospicjum w Krośnie

W Hospicjum Caritas w Krośnie, którego dyrektorem jest ks. Marek Zarzyczny, odbył się opłatek dla członków Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego z tego regionu. W każdy poniedziałek w Hospicjum o godz. 16.30 jest prowadzone nabożeństwo o uproszenie Miłosierdzia Bożego dla konających, a zwłaszcza konających w grzechach śmiertelnych oraz tych, którzy zamierzają targnąć się na swoje życie. Następnie w tej samej intencji odprawiana jest Msza Święta, podczas której ks. Marek Zarzyczny głosi kazanie na temat Miłosierdzia Bożego w kontekście ratowania dusz od potępienia wiecznego.

Bractwo
Siedziba Bractwa

Decyzją ks. Arcybiskupa Józefa Michalika została przydzielona Bractwu siedziba w nowej część budynku Muzeum Archidiecezjalnego. Jest to miejsce piękne, ale i wielce symboliczne dlatego, że idea Bractwa zrodziła się nieopodal w WSD w Przemyślu. Bractwo wraz z Moderatorem składa ks. Arcybiskupowi szczere podziękowanie za ten wielki gest troski, który dał nam możliwość, by z serca diecezji w sposób szczególny swoją działalnością wspomagać tych, którzy są zagrożeni utratą nieba na zawsze.

W nowym miejscu, przeznaczonym na siedzibę, zostały podjęte prace remontowo-przygotowawcze do podjęcia działalności. Zostało stworzone archiwum na deklaracje i dokumenty, druga zaś część jest typowym biurem.

Bractwo Środa 20 Maj 2012
Obraz Bractwa

W 2015 roku został namalowany obraz interpretacji idei Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. Natomiast 20.05.2015 we środę ks. Jakub Kruczek moderator Bractwa udał się z wizytą do ks. Abp Józefa Michalika by pokazać nowo namalowany obraz i poprosić o aprobatę.

Bractwo 2012
Logo Bractwa

W roku 2012 powstało logo Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego, które w swej centralnej części posiada fragment obrazu przedstawiającego postać Pana Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły. Pan Jezus wypełniając centralną część naszego logo jest ukazany, jako jedyny Zbawiciel i Pan.

Bractwo Piątek 19 Październik 2012
Zawierzenie Bractwa

We wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, przedstawiciele Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego wraz z moderatorem ks. Jakubem Kruczkiem udali się do Łagiewnik, by tam zawierzyć całe dzieło i oddać w opiekę Pana Jezusa Miłosiernego i Matki Miłosierdzia.

Akt zawierzenia Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego został dokonany w niezwykle symbolicznym miejscu, bo w Klasztorze Sióstr Matki Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Tekst zawierzenia został odczytany w miejscu gdzie przez dwa dni po śmierci spoczywało ciało Apostołki Bożego Miłosierdzia i jednej z patronek Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego św. Siostry Faustyny Kowalskiej. A jest to kaplica Męki Pańskiej, znajdująca się bezpośrednio pod drugą kaplicą, gdzie jest obecnie łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego a także grób wspomnianej św. Siostry Faustyny.

Bractwo Sobota 29 Wrzesień 2012
Dokumenty aprobujące działalność Bractwa

We wspomnienie św. Wacława ks. Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Przemyślu przekazał na ręce ks. Jakuba Kruczka dekret zatwierdzający działalność Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.

Bractwo Czwartek, 27 Wrzesień 2012
Początek działalności

We wspomnienie św. Władysława z Gielniowa patrona Warszawy ks. Arcybiskup Józef Michalik Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie podpisał zasady Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego i wydał dekret aprobujący istnienie nowo powstałej grupy. Na podstawie dekretu Moderatorem mianował ks. Jakuba Kruczka.

Od tego czasu:

Działalność Bractwa jest aprobowana przez Arcybiskupa Metropolitę Przemyskiego. Bractwo funkcjonuje w strukturach Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

Bractwo działa ma terenie Archidiecezji Przemyskiej, ale mogą się do niego włączyć także wierni z innych diecezji.